Haberler
Ana Sayfa

 

       +90 (318) 233 12 29

Ana Sayfa

Yönetim 

Şubeler

Sağlık Mevzuatı

İletişim         Bilgi Güvenliği İhlal Bildirimi


112 Acili gereksiz meşgul etmeyin, ambulans gecikmesin...112 Acili gereksiz meşgul etmeyin, ambulans gecikmesin...Ambulansı takip etmek sizi, ambulansın içinde bulunan sağlık personelini ve hastayı riske atar...Lütfen duyarlı olalım. Siren sesini duyduğunuzda Ambulansa yol verin!..112 Acil hattını gereksiz yere meşgul etmeyin. Belki de acil bir hasta telefonu kapatmanızı bekliyor...Sarılacak yara neredeyse biz oradayız...Yaşama yol ver, ambulansa yol ver...Bizim için her saniye hayati önem taşıyor...17 Helikopter Ambulansımız ile hizmet vermeye devam ediyoruz...Biz engel tanımıyoruz her tür zorlu koşulda hizmet veriyoruz ama trafikte sizi aşamıyoruz. Yaşama yol verin!..Çocuklar, 112 oyun değildir, lütfen gereksiz yere aramayın...

 

Prof . Dr. Recep AKDAĞ Sağlık Bakanı
Bürokrasinin Azaltılması
Aşı Takvimi Bebek

Doğum Zamanı

Bilgi Güvenliği

Sağlık Mevzuatı

Hasta Hakları

Sendikalı Personel

Başvurular

Nöbetçi Eczaneler

Önemli Günler

Sitemizin Amacı

Kurum Sorumlulukları

Dumansız Hava Sahası

Aile Hekimini Bul

Sağlık Net

Kirim Kongo

Bilgi Edinme

Sağlık Kösesi

112 Acil Hastane Ent.

Yeni Ölüm Belgesi

UMKE

112 Koordinasyon

Dünyadan Sağlık
  Hacked By LionTurK- Uyarıdır Kapat Acıgını :)

Haberler                                                                                    TÜM HABERLER                                                          Geri

  Haber Başlık: UMKE TATBİKAT


 

 

Gerçeği Aratmayan Tatbikat
 


28 Şubat Sivil Savunma Günü münasebeti ile 28.02.2017 tarihinde Kırıkkale Merkez de bulunan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesinde “Deprem, Yangın ve Yaralı Kurtarma Tatbikatı” gerçekleştirilmiştir. AFAD Müdürlüğü Koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi ( UMKE ) ve 112 Acil Yardım Ekipleri, Belediye İtfaiye Ekipleri, Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü dahilinde ortaklaşa olarak büyük ve gerçeği aratmayan sahneleri ile tatbikat tamamlanmıştır.  


Tatbikat esnasında öncelikle okul idaresi tarafından okulun tahliyesi yapılmış, sonrasında Emniyet tarafından “Güvenlik Şeridi” çekilmek suretiyle binadan tahliye edilen öğrencilerin güvenli bir alanda toplanması sağlanmış, AFAD Görevlileri tarafından olay yeri “Enkaz Güvenliği” kapsamında değerlendirilmiş, olay yerinin güvenliği sağlandıktan sonra AFAD ve İtfaiye Ekipleri depremde hasar gören binaya girmiştir. Bina içerisinde mahsur kalan yaralıların sayısı ve yerleri tespit edildikten sonra da UMKE Ekibimiz yaralılara yönelik “Medikal Kurtarma” çalışmalarına başlamıştır. Olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan yaralılar uygun ekipmanlarla ve triaj sırasına göre Tıbbı Uç Nokta ( TUN ) müdahale alanına taşınmıştır.


TUN’da ikincil muayeneleri ve müdahaleleri yapılan yaralılar 112 Ambulansları ile olay yerinden alınıp hastanelere sevk edilmiştir.


Kırıkkale Valimiz Sayın Mehmet İlker HAKTANKAÇMAZ’ ın katılımıyla gerçekleşen tatbikatın Sunumu, Koordinasyonu ve Yaralıların Kurtarılması aşamalarında müdürlüğümüz UMKE ve 112 Acil Yardım Ekibinden toplam 35 personel aktif olarak görev almıştır.


Resimlerin Orjinal Boyutlarını İndirmek İçin BURAYA Tıklayınız...